19

Янв

2009

Записи гуртів, що виступали на Шешорах, — замовляйте поштою 0 1695

Колекція

Колекція "Фольклорне багатоголосся"

З’явилася можливість замовити поштою унікальні диски гуртів, що виступали на «Шешорах»!

Приємно усвідомити собі й повідомити вам, що протягом 2008 року агенція «АртПоле» не лише провела фестиваль «Шешори Подільські», але й посприяла у виданні дисків, що включають записи чудових гуртів, з якими ми співпрацювали. Це «Багатоголосся: Анчісхаті» та «Багатоголосся: Крячківка», «Карпатський альбом» та «Подільський альбом», «Гуцульські награвання: Тафійчуки». Ми встигли зафіксувати і зберегти. А ви, придбавши ці диски, допоможете нам продовжувати експедиції, записи, фестивалі.

Всі видання являють собою максимально якісний живий запис, всі — принципово у картонній упаковці. І головне — всі вони зроблені з любов’ю. Ми спілкуємося і з хором «Анчісхаті», і з «Древом», і з родиною Тафійчуків, і з іншими виконавцями карпатської та подільської автентики. Вони вірять, що їхні пісні та мелодії знайдуть своїх слухачів. Ми теж віримо. І пропонуємо разом продовжити те, що ми з вами розпочали.

Диски пропонуються за цінами видавця (вони вказані в кінці кожної анотації) плюс вартість послуг пошти. Для того, щоб зробити замовлення й отримати диски поштою, надішліть, будь ласка, на info@sheshory.org:

  • своє ім’я та прізвище,
  • адресу (обов’язково вказавши індекс),
  • назву та кількість CD, які бажаєте отримати.


Кияни можуть придбати диски безпосередньо в офісі агенції або домовитися про доставку кур’єром — для цього залишіть, будь ласка, свій контактний телефон.

Ми також підготували кілька спеціальних подарунків. Кожен, хто замовить два із запропонованих дисків — «Багатоголосся: Анчісхаті» та «Багатоголосся: Крячківка», або «Карпатський альбом» та «Подільський альбом», або «Гуцульські награвання: Тафійчуки» (що включає два диски) — отримає на вибір збірку «Шешори’2006» або «Шешори’2007». Якщо ви замовите всі запропоновані диски — обидві фестивальні збірки будуть ваші.Ансамбль автентичного співу «Древо» відомий далеко за межами України своєю унікальною технікою багатоголосся. Вперше він зібрався 1958 року, зараз виступає вже його третій склад. «Древо» виконує старовинні (XVIII-XIX ст.) пісні Полтавщини, а також складені чи доповнені ними самими. В більшості ці пісні сумні й пронизливі, але завдяки виконанню — своєрідному й в той же час напрочуд щирому — цей сум стає світлим, близьким кожному. Запис, представлений на диску «Багатоголосся: Древо», зроблено під час презентації шешорського фестивалю у Києві. Під час цього концерту слухачі мали можливість послухати українське багатоголосся у виконанні «Древа» та грузинське у виконанні «Анчісхаті», насолодитися, порівняти та спробувати розгадати секрет такого схожого співу, що виник за таких несхожих історичних і географічних обставин. Радимо й у випадку індивідуального прослуховування порівняти ці два диски.
Ціна: 25 грн.

Коли в 1987 році утворився хор «Анчісхаті», його учасників насамперед цікавили народні пісні. Але вже через рік, у 1988, після десятиліть запустіння відкрилася найстаріша в Тбілісі церква Анчісхаті, і музиканти запросили туди співати під час служб. З того часу і до сьогодні їх можна почути там кожної неділі, звідти походить й назва колективу. Сьогодні «Анчісхаті» є найвідомішим грузинським церковним хором і одним з найвідоміших народних. І незважаючи на те, що їм доводиться багато виступати не лише в Грузії, а і в інших країнах, зокрема, в Греції, Росії, Австрії, Німеччині, Польщі, Франції, вони й надалі продовжуються етнографічні експедиції в різні регіони Грузії. Цього року «Анчісхаті» виступили на презентації шешорського фестивалю в Києві, а потім відкривали і сам фестиваль, де вразили багатотисячну аудиторію неймовірним грузинським багатоголоссям і задали основну тему свята. Запис київського виступу хору втілився у диск «Багатоголосся: Анчісхаті». До нього потрапили як святкові пісні на різдвяну та великодню тематику, так і ліричні, застольні та жартівливі пісні з різних регіонів Грузії. Унікальні традиції грузинського багатоголосся виникли в дохристиянську епоху, а особливий розквіт хорового співу спостерігався у віддалених гірських монастирях. «Анчісхаті» протягом багатьох років досліджували старовинні пісні та гімни, що славили Великдень, Різдво й свята урожаїв, а також світські, в яких йдеться про різні моменти сільського життя — полювання, застілля, залицяння, весілля, заколисування дитини, похорони. Все багатство грузинського багатоголосся, специфічні техніки виконання, надзвичайні почуття й натхнення — в піснях, що виконують «Анчісхаті».
Ціна: 25 грн.

«Тафійчуки: гуцульські награвання» — два диски давньої карпатської музики у виконанні автентичного родинного ансамблю, створеного неперевершеним музикою Михайлом Миколайовичем Тафійчуком. Своїм дітям він передав не лише любов до музики та вміння грати на різних інструментах, але й навчив робити їх власноруч. Отже, мелодії, які ви почуєте, виконані на інструментах, що зроблені руками музикантів.
Сьогодні Тафійчуки є доволі відомим гуртом. Час від часу вони гастролюють не лише по Україні, але й по Польщі та США, мають вже кілька дисків. Але це видання — унікальне, адже воно робилося безпосередньо в Карпатах, в селі Буковець, де живе Михайло Миколайович. І всі діти — Юрко, Дмитро, Василь, Микола, Ганнуся, Василина, Марійка — хоч і мають вже зараз свої родини й живуть у сусідніх селах, зібралися в батьківській хаті, щоб заспівати разом. І це не переплутати з жодним концертним виступом, адже, співаючи, вони знову й знову переживали найщасливіші моменти свого гірського життя.
Записаний матеріал вирішили розбити на два диски. До першого потрапили награвання на козі-дуді, трембіті, телинці, флоярі, денцівці, сопілці, скрипці й цимбалах, а також танці «Півторак», «Аркан», «Гуцулка» і кілька співанок. До другого увійшла музика до весільного обряду — від першої гри і аж до проводжання гостей.
Під час запису Михайло Миколайович чимало розповів про карпатські пісні й мелодії, про те, як став музикою, майстром, про гуцульські традиції та побут. Це інтерв’ю, проілюстроване старими та сучасними фото родини, додається до дисків у вигляді буклету. Тексти перекладені польською та англійською мовами, адже видання буде цікавим не лише українцям, а прихильникам автентичного фольклору з інших країн. Крім того, перед багатьма, напевне, не раз поставало питання, які пов’язані з Україною подарунки можна привезти своїм іноземним друзям. Ця музика, в якій є і мудрість, і тихий сум, і неперевершене вміння веселитися — найкращий подарунок, що дасть можливість зрозуміти нас, українців.
Ціна: 85 грн.

«Карпатський альбом» записувався наживо на фестивалі «Шешори» протягом трьох років — з 2005-го по 2007-й. До нього увійшла карпатська музика у виконанні трьох польських та трьох українських гуртів у найрізноманітніших її інтерпретаціях. Родина Тафійчуків грає її так, як грали сотні років назад. Свою версію коломийок пропонує і «Буття», що зазвичай виконує музику Центральної України. Гурт Йоанни Словінської грає карпатську музику дуже своєрідно й енергійно. Львівський «Бурдон» — чемно, професійно й в той же час надзвичайно казково, що навіть не встигаєш вловити, як потрапляєш в інший вимір — в інший час та простір. Великих успіхів у мандрівках чарівними карпатськими святами досяг і «Оркестр Святого Миколая». А «Транскапела» зосереджується на пронизливих клезмерських мелодіях, які також родом з Карпат. Це надзвичайно цікаво — послухати й порівняти різну карпатську музику в різному виконанні, звернути увагу на акценти, що роблять польські й українські музиканти. І пережити те єдине й сильне почуття, яке народжують гори.
Жителі села Криворівня (Верховинщина), звідки походять чимало зібраних на диску пісень, схвалили збірку та подарували кілька старих фотографій на згадку. Ці чорно-білі фото зображують карпатських жителів, що донесли свій фольклор до наших часів. Вони додалися до диску, який перетворився на справжній «Карпатський альбом», адже можна не лише послухати карпатських пісень, а й подивитися на тих, хто їх співав.
Ціна: 35 грн.

«Подільський альбом» Оскільки вже з самої назви цього диску все ясно щодо географічної приналежності записаних тут пісень, нам треба уточнити лише декілька деталей. Тематично альбом можна розділити на дві частини. Першу частину складають пісні календарно-обрядові, серед яких колядки, щедрівки, великодні, петрівчані. Плюс — кілька пісень весільного обряду. Друга частина — пісні ліричні. Поділля славиться не так великою складністю пісень, як їх мелодійністю, тож можна не тільки почути простір, а й відчути можливість відтворити почуте. Втім, і тут не без винятків. Зверніть увагу, що на збірці представлено автентичні колективи п’яти сіл Вінниччини. Отже, дійсно можна скласти більш-менш об’ємне уявлення щодо особливостей подільського співу — і при цьому не заплутатися у надто великій кількості ансамблів. І, нарешті, далеко не всі польові записи, зроблені під час фольклорних експедицій, можуть похвалитися такою доброю якістю, як тут, що теж заслуговує на увагу.
Ціна: 35 грн.

Обсуждение новости

Вы можете быть первым, кто это прокомментирует
Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить