07

Март

2009

Творчій вечір маестро М. Скорика – кульмінація форуму «Барви музики» 4 9550

Мирослав Скорик диригує оркестром

Мирослав Скорик диригує оркестром "Арката"

Цьогорічний восьмий форум «Барви музики» було цілком присвячено саме українській музиці, тож абсолютно логічним було запрошення виступити у якості зірки, що закриває форум, найвидатнішого українського композитора сучасності Мирослава Михайловича Скорика.

Почути видатну людину сучасності: композитора, педагога, митця М.Скорика у останній день зими прийшла надзвичайна кількість вінничан. Акомпанувати майстру в цей вечір випала честь камерному оркестру Вінницької обласної філармонії «Арката» та його талановитим солістам під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Георгія Куркова. У програмі творчого вечора Народного артиста України, лауреата Державної Премії України ім. Т.Г. Шевченка, Героя України Мирослава Скорика його вибрані твори.

Коли вийшов на сцену сам майстер, зал зірвався аплодисментами, а вже через хвилину тиша запала абсолютна, тиша у передчутті чарівних звуків. І з першим помахом палички добрий сивий чарівник Мирослав Скорик розкриває перед тими, що зібрались, інший світ. Світ в якому скрипки розмовляють проникливо і відверто, баси вторять їх розповідям, фортепіано трепетно стелить пелену звуків і всі разом підкорюються кожному рухові чарівника-диригента.Так і звучать мелодії-роздуми що їх нам розповідає маестро Мирослав Скорик. Прозорі звуки концерту для фортепіано з оркестром мають тріумфальні акценти та глибокі задумливі моменти, адже частини цього музичного триптиху носять назви «Молитва», «Мрії» та «Життя». Так само, як мрії сягають далеко і як життя непередбачуване часами, так і розмаїття звуків, що нас у них занурює маестро, викликають щирі емоції і повне розуміння тієї життєвої історії, що була розказана за допомогою музичних інструментів.

Мирослав Скорик – надзвичайно різноплановий автор, адже ним була написана у різні часи музика до опер, балетів, містерій. Він – автор музики до кіношедевра «Тіні забутих предків» та мультфільмів «Енеїда», «Як козаки куліш варили». Отже, його творчість охоплює майже всі музичні форми. Загалом, вся музика майстра поєднує в собі українські фольклорні риси з приголомшливою за силою лірикою.Під час концерту були виконані дві п’єси для скрипки з оркестром, де солістом виступив обдарований студент Кирило Бондар. У «Карпатській рапсодії» народна музика чутливо задає тон, можна вловити цитування карпатських награвань, тоді як «Поема» - задушевна розмова скрипки про кохання.

Надзвичайно сильним твором є «Диптих». Здається, у свідомості кожного з слухачів відкриваються нові виміри сприйняття вічних філософських понять під час того як диригент змушує інструменти розмовляти на різні лади, вихоплювати з під струн та клавіш різноманітні емоції.

А потім зазвучала Мелодія (саме так, з велико літери). Кажуть маестро написав її за одну ніч для фільму «Високий перевал», а зараз це без сумніву одна з найпопулярніших і найвідоміших його речей. Послухайте!На концерті також було виконано «Іспанський танець» з музики до драми Лесі Українки «Камінний господар». Диригував «Аркатою» Георгій Курков.

А потім був подарунок Вінничанам: можливість насолодитися грою Мирослава Михайловича на фортепіано. Три джазові п’єси для фортепіано з оркестром виконував соліст-автор. Потрібно сказати, що саме М. Скорик почав привносити в українську естрадну музику сучасні ритми та джазові елементи. Було це у 60-ті. Фактично він був першим, хто взявся суміщати імпровізацію джазу та традиційні для української музики гармонії.Яскрава, виразна музика маестро Мирослава Скорика знаходила щирий відгук у серцях слухачів. Бравурні мелодії змінювалися трагічними акордами, або ж меланхолійними настроями, і у всій цій різноманітності читалася барвиста контрастність життя.

Отже, від мелодійних народних награвань до джазових імпровізацій та класики – все перемішати, та не збовтувати – саме таким і видався концерт. Коли на сцену вийшли з привітаннями шановний Віталій Газінський, Вінницький хормейстер, щира емоційність його захоплених слів тонула у вирі оплесків, так само, як сцена під оберемками квітів.Сам же пан Скорик висловив своє захоплення теплотою та ентузіазмом вінницької публіки, і висловив подяку організаторам та спонсорам. А Ірина Френкель, упорядник форуму «Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз.», повідомила, як їй приємно, оголошувати черговий музичний форум завершеним, знаходячись на сцені поруч з такими видатними діячами культури України. І це, звичайно, може означати лиш те, що в майбутньому вінничан чекають інші цікаві події та видатні імена.Про решту концертів «Барв музики» читайте: духовна музика, джаз.

Автор: Тимченко Лариса

Фотограф: Кушка Максим

Обсуждение новости

Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
 • photo
  Тамара 18 April в 14:13
  Це найкращий композитор ,а твори його просто суперові!
  6
  Ответить Спам
 • photo
  Диво 13 March в 05:19
  Дивно, що Вінниця до цього концерту нічого не знала про таку аморальну людину і плагіатора
  6
  Ответить Спам
  photo
  Гость 14 March в 01:47
  О Вас Винница до сих пор не в курсе :)
  6
  Ответить Спам
  photo
  Максим Кушка 14 March в 10:41
  Цікаво, а які будуть докази аморальності і що саме було сплагіачено? Просто заяв про те чи інше замало, це якісь балачки
  6
  Ответить Спам
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить