22

Авг

2008

Руслана про новий альбом і все-все-все 0 2594

Руслана про новий альбом і все-все-все

Руслана про новий альбом і все-все-все

Руслано, ти записувалась в США і маєш досвід студійної роботи в Європі. Чи відрізняються студійні можливості Старого і Нового світу?

Так, відрізняються. Справа навіть не в записі, хоча їхні студії – це століттями вивірений звук і фантастичні пристрої. Я не бачила в Європі подібних студій. Хоча є, звичайно, ми писалися в Пітера Ґебріела в Лондоні, теж надзвичайно фантастична студія. Але звук принципово відрізняється. Кожен континент, мабуть, рулить свій саунд. Є так званий проамериканський саунд, котрий вважається найсильнішим. А от брит-поп не потребує такого активного ґруву і присутності барабанів, взагалі всієї машини в аранжуванні, тоді як в Америці навпаки - віддають цьому перевагу, тобто вокал і барабани – це вже пісня, а далі немає значення, що там. В Штатах зовсім інакше мислення, абсолютно інакший підхід до створення музики. І взагалі, весь процес відрізняється. Ми робимо музику в нікуди, так просто: візьмуть радіо не візьмуть, покаже телебачення не покаже, зніметься класний кліп не зніметься. Мислення там і тут зовсім різне. Хоча і в Штатах  є багато комерційної музики, яку б і я, можливо, не слухала.

Але тим не менше, видно, що там шалена індустрія, люди заробляють гроші, вони їх вкладають. Є шалено дорогі проекти, є шалено креативні. Зараз багато чого цікавого і прогресивного відбувається в американській музиці. Люди не стоять на місці, вони у пошуку. Відповідно, коли я повертаюся на нашу територію, то відчуваю велику проблему вторинної ментальності. Ми не ставимо перед собою таких амбітних завдань, нам не потрібно щось таке амбітне як український напрямок у світі, український стиль у світі чи український ґрув і саунд. І це дуже впадає в око. Помітна, можливо, як на мій погляд, відсутність смаку. Ймовірно я трохи перебільшую, але тим не менше. На Ґреммі номінацію дали Башмету, у той же час я не знаю, кому б дали в Україні, не хочу нікого ображати. Але десь ця градація ментальності дуже відчувається. Там амбіція, а тут ми думаємо, що нам достатньо бути вторинними, достатньо якісно скопіювати щось з Москви або з якогось американського проекту. В принципі, гроші заробиш. Я дуже груба, можливо, але говорю зараз спеціально не заради свого промоушену чи промоушену нового проекту. А щоб до нас дійшло, щоб ми зрозуміли і усвідомили, що нам це потрібно. І поки ми не задамося цією амбіцією, так і будемо облизуватися та дивитися, чому ж там спалахують нові зірки, нові проекти, а наші аранжувальники і продюсери будуть чмокати: та подумаєш, нічого особливого - три ноти, я теж так можу. Ну то зроби, я хочу побачити українські три ноти, які порвуть весь світ.

Тому твоє питання про студію, в принципі, не має такого значення. Де завгодно можна працювати. Відмінність в головах. Апаратура на обох континентах одна й та сама. Перед церемонією нагородженням Ґреммі людина, з якою я була там, (це один із співорганізаторів) провела для мене невеличку екскурсію. Я познайомилась із головним звукорежисером Ґреммі, говорила з людьми, які роблять живий саунд. Коли я зайшла до них в студію, була вражена, тому що там стояв такий самий пульт, який стоїть в мене зараз вдома на моїй студії. Ми звичайно придбали найсучасніше обладнання, але тим не менше – та сама апаратура, руки різні. Він натискає кнопку – рулить параметри, а я цього не вмію. Може пройде століття, коли я навчусь чи ми навчимось так робити. А вони це вже знають, в них є досвід, тому не варто втрачати час, їхати можна до них. Там українська музика стає доброякісним продуктом. 

 

 
Ти спробувала, результатом чого став диск Wild Energy? Чому ти називаєш свою роботу саме «проектом» Дика Енергія?

На момент, коли вийшла книжка Дяченків Дика Енергія. Лана, вона повинна була одразу підкріпитися виходом альбому. Найцікавіше, що альбом на той момент був готовий на 70 відсотків. Але коли ми дізналися, що у нас накльовується світовий контракт з Ворнером, то, зрозуміло, повинні були абстрагуватися не тільки від європейської ментальності. Нам треба було зробити продукт, який теоретично, в перспективі, якщо зірки гарно стануть і Бозя посприяє, вистрелить вже на всіх континентах. Тому трошки довелось корегувати матеріал, переписувати треки, одні викидати, інші додавати. Буквально, пісня, з якої зараз стартує альбом  Moon Of Dreams/Відлуння Мрій, була записана останньою на диску і вона стала першим синґлом. Тобто дуже багато було експериментів, поки ми не випробували всю стратегію. А вже спрацює вона, чи не спрацює, це Богу тільки відомо. Але ми змушені були зробити півторарічну паузу.
 
Ми сподівалися, що піде дуже класна фішка, модератори дали нам хорошу ідею - Дика Енергія  - майбутнє, фентезі, все круто. Але історія трошки розмилася від того, що ми відтягнули альбом і платівку через це в Україні довелося перейменувати. Назвали її максимально близько до попередньої ідеї - Амазонка. Тим більше, що українська амазонка звучить, в принципі, класно. Я думаю, що всі дівчата будуть не проти називатися амазонками. Але не тими, хто рубає хлопцям кривавим мечем голови за те, що вони неправильно нас кохають. Мабуть має з’явитися якийсь новий тип української амазонки - дівчина, яка була би стильною і достатньо незалежною, але при всьому цьому кохала і була коханою. Мені здалося, це дуже близько до концепції Дикої Енергії. Все натурально, все дуже класно. І ми вирішили так і назвати, хоча англійська версія альбому залишилася Wild Energy. В Америці продюсерам останній бренд дуже подобається.  Ми хотіли так само зробити в англомовній версії The Amazon, але, як виявилося, це не така оригінальна назва як Wild Energy. Я бачу, що вони мене сприймають як Wild – дуже енергетичний проект, дуже енергетичну дівчину, енергетична екзотика з України. І тому вони запропонували залишити Wild Energy, бо це набагато цікавіше, ніж назва Amazon для світового ринку. Але в Україні ми вже не могли залишити ту саму назву, що і книжка Дика Енергія.

 

Новий «проект», фактично, полягає в тому, що ми зробили все ж таки спільну роботу з фантастами Дяченками. До речі, книжка Дика Енергія вже стала бестселером. Це класний роман зі своєю філософією, гарною ідеєю про енергію майбутнього. В ньому йдеться про те,  як потрібно взагалі використовувати енергію. Є дуже класна думка, що не потрібні наркотики, не потрібні допінги, ми повинні бути незалежні енергетично, тобто всім потрібна енергетична незалежність у будь-якому розумінні цього слова. Фактично альбом відображає в текстах цей задум. Фентезі, як ми його собі розуміли, як ми його втілювали в музиці, буде відображене на диску. Очевидно, тексти будуть трішки незвичні. Єдиний синґл, в якому є більш-менш зрозумілі уявлення про пісенний текст, Moon Of Dreams/Відлуння Мрій. Власне, тому ми стартуємо з цієї пісні, бо інші – це фентезі-тексти, в яких йдеться про речі, які в житті рідко зустрічаються. Це не зовсім заштамповані рядки для пісень, тому новий «проект» дійсно новий. Я думаю, що все ж таки найбільшою його фішкою стане шоу, музика допоможе все сприйняти. Зараз в Німеччині люди розробляють на наше замовлення лазери та  спеціальну піротехніку. Коротше, замутили так, що самі не знаємо, як це все розгребти.

Коли платівка з’явиться в Україні?

Альбом виходить за декілька днів. Наші хлопці в Україні настільки, як то кажуть, шарять і мають настільки класний смак, що весь дизайн, все візуальне навантаження розробляли в Україні. І Штати прийняли, вони сказали, що це круто, класно. Їм сподобалася фотосесія, стилістика, дизайн, костюми, - все над чим ми працювали. Тому я дуже задоволена, що частину проекту, досить-таки серйозну, ми робили тут, в Україні. Платівка з’явиться в перші дні весни, тоді вона повинна потрапити в кожен магазин. Я сподіваюсь, це трапиться і люди зможуть нарешті її придбати. Після цього уже, звичайно, слід очікувати на презентацію альбому. Вона має бути дуже цікавою. Але мені не хочеться всі фішки зараз розповідати. А за кілька місяців, якщо все буде гаразд, ми плануємо поїхати у великий тур.

Перший синґл Moon Of Dreams/Відлуння Мрій ти виконуєш з Ті Пейном. Ви одразу планували, що пісня буде дуетом?

Однозначно, коли ми планували запис цієї пісні то взагалі не думали записувати її з кимось. Moon Of Dreams, як я розповідала, була остання пісня, яку ми зробили для цього альбому. Тобто платівка була вже готова, ми навіть вже на той момент мали дует з Міссі Еліот (Missy Elliott), але не було ще такої пісні, в якій ми були б абсолютно впевнені. І ми шукали різнопланові пісні. Мені дуже хотілося вразити всіх абсолютно контрастним саундом. На плиті нема цілісного стилю, власне, він і не планувався. Не тому, що ми не знаємо, що робити в музиці. Повір мені, ми чудово знаємо. На платівці збиралась наша екзотика, але так, шоб вона не приїдалася і водночас залишала нам власну ідентифікацію та оригінальність стилю у світовому шоу-бізнесі. Ми шукали українські ґруви з діджеєм Смолом. Багато збирали барабани, взагалі, так звану, українську перкусію: коси, ланцюги, бляхи, тулумбаси, якісь бочки. Для нас дуже важливо зберегти свої семпли.

Ми записували і відсилали в Америку завжди на кожну створену пісню труби (Женя Дідик  з Гайдамаків), треба чи не треба. На цимбалах і скрипці грав Сергій Охрименко, Оля Журчак – на сопілці. Також завжди записувалась трембіта. Всі інструменти українські. Що найцікавіше, ми думали, що їх будуть відсіювати, але, знаєш, ці люди намагаються до кінця правильно зробити проект. Вони цю екзотику витягували. Ми навіть вчора говорили по телефону, то вони  кажуть, хоч скажи в Україні, що американські продюсери просувають українські семпли в світі. Там де репує Міссі Еліот, звучить конкретно гуцульська коломийка. Для мене дуже важливо, що мамця R&B, яка отримала дуже багато Ґреммі, співає пісню, яку я написала. Так, я написала арендбішну пісню, однак це не означає, що весь альбом такий. Він дуже різноплановий, нема жодної пісні подібної за стилем. Тому Moon Of Dreams з’явилась саме як остання контрастна композиція. Дуже легкий грув, романтична лірика, яку легко наспівувати, повітряна, легка. Там є такі речі подібні до гопака, чардашу, такий треш конкретний з важкими барабанами. Набагато важчий саунд, ніж, я думаю, в деяких моментах у рок-команд. Попри це все, ми зробили легку пісню, але з’явився Ті Пейн, тобто мені запропонували дует з ним.

На момент запрошення я не знала, хто це такий. Мені просто зателефонували зі Штатів і сказали, що є класна ідея записати мене з ним. Мовляв, це дуже проривний хлопець. Це був липень, тоді ще ніхто не знав, що він буде номінований на Ґреммі і що MTV визнає його одним з найуспішніших співаків року. Я не те щоб скептично поставилася до цієї думки, але сказала – «Гаразд». І те що він з’явився у цій пісні – це була справді фішка. У нього електронний голос, своя цікава арендбішна манера, він вирізняється в американському саунді, тому мені дуже сподобалась пісня. Найголовніше, що там залишилось моє гуцульське мугикання, тобто специфічна така манера вокалу. Мені більше нічого не треба, Ті Пейн так Ті Пейн. Кого хочете записуйте, головне, щоб там мої фішки лишилися.

Отже в Україні вийде і англомовна версія альбому?

В Україні вийде і україномовна версія і англомовна. Тим більше, що вони відрізняють. Половина альбому співпадає, половина не співпадає. Є деякі речі дуже вже проамериканські, вони не звучать українською мовою, а є пісні відверто проукраїнські, вони не звучать англійською. Тому це, фактично, два різних альбоми, за винятком деяких треків.

Ви вже відзняли відео на Moon Of Dreams/Відлуння Мрій. Як ви його створювали?

Коли вже була записана пісня, виникла ідея кліпу. Продюсери з Америки запропонували, щоб знімали американський режисер та оператор, мовляв, вони чітко знають на якому рівні повинна бути зроблена картинка, щоб це взяли на  MTV та інші музичні канали  світу. Ми погодились, але поставили умову, що частину кліпу хай вони знімають в Голівуді з Ті Пейном, а ми будемо зніматися в Україні. Нам тут комфортніше, тут мій балет – Балет Життя, тут режисер і постановник Ірина Мазур, яка фактично розробляла ідею кліпу і робила всю постановку для нього. Тут люди, з якими я мільйон років працюю, і так далі. Режисер і оператор приїхали сюди. Дуже відомий американський кліпмейкер Малкольм отримав Ґреммі за найкращий кліп, Брендон – це взагалі дуже знаний оператор Голівуду, який зробив кілька відомих музичних кліпів. Він, до речі, в цей час задіяний в дуже відомому голівудському фільмі. І вони свою роботу зробили дуже професійно, пахали неймовірно, два дні нон-стопом не лягали спати, але деякі штампи все-таки намагалися нам нав’язати по постановці. Ми дуже брикалися, не хотіли робити деякі проамериканські речі і тому на майданчику було дуже цікаво тим, хто спостерігав процес. Були сварки, суперечки, гримання дверима, розвертання в різні сторони. Ми це будемо робити, а це не будемо. Не тому що я капризувала, а тому що для мене це не органічно. Американський шоу-бізнес – це прекрасно, але мені не хочеться себе ламати. Я маю свою уяву, ідею, чому я повинна її змінювати заради якихось комерційних речей. Однак все закінчилось тим, що ми дійшли дуже класного компромісу і кліп вийшов дуже фентезі. Може в ньому немає нічого такого як у Володарі Перстенів і Гаррі Потері, але стиль фентезі ви відчуваєте однозначно.

Обсуждение новости

Вы можете быть первым, кто это прокомментирует
Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить