19

Мая

2009

Про те, що залишається за кулісами "Євробачення" (Фото) 26 5550

Володимир Бірюков та Світлана Лобода

Володимир Бірюков та Світлана Лобода

Володимир Бірюков з Москви спеціально для myRadio.com.ua

Головний музичний конкурс Європи Eurovision Song Contest, який цього року пройшов у Росії, з розмахом відсвяткував свій 54-ий рік народження! Кіловати якісного звуку, кілометри специфектів та світло якого з головою вистачає на ціле місто Зеленоград, просто накрило хвилею усіх меломанів світу. Росіяни 15 років йшли до бажаної перемоги, намагаючись вгадати усі тенденції цього масштабного заходу, визначити формат та влучити у бажану десятку. Золотою стрілою став Діма Білан, виконавши у Сербії пісню "Believe". Рік підготовки дав свої плоди. Треба визнати, що сцена та підготовка цього року стала найкращою за усю історію проведення конкурсу. Вже з 2 травня до Москви зліталися усі делегації, артисти з балетом, персонал та журналісти.Вже 3 травня розпочалась робота в пресс-центрі де кожну годину приїжджали на реєстрацію журналісти з усього материка. Португальська делегація, що вже отримала усі бейджі та документи боялася виходити за межі "Олімпійського", бо вважала, що по місту ходять бурі ведмеді, а журналісти з Італії вважали, що в Москви усі зі зброєю в руках та валянках. Через декількох годин, вмовлянь, мені вдалося витягти Європейських колег на свіже повітря та зламати стереотип про усілякі казки, що наговорюють про Росію західні країни.

В перші дні відкриття спорткомплекс "Олімпійський" вже нагадував великий мурашник, бо зареєструвалося приблизно 3.5 тисяч журналістів. Робоча атмосфера вирувала по всім коридорам будівлі. Зірки просто сіяли зоряний пил, демонструючи чудовий вигляд як на сцені так і за її межами!  Робота не могла продовжуватися 24 години, тому за традиціями Eurovision 5 травня був відкритий EUROДОМ, де проходили головні вечірки Європи, презентації, караоке турніри та дискотеки, які залюбки відвідували журналісти, конкурсанти та зірки російської естради.

Багато хто чекав саме 9 травня, бо саме в День Перемоги проходила українська вечірка, яка відбулась в Москві в рамках пісенного конкурсу "Євробачення-2009", хазяйкою вечора звісно ж стала учасниця від України Світлана Лобода. Центральний виставковий зал "Манеж", що перетворився на головний розважальний комплекс Євробачення EUROДОМ зустрічав усіх дійсно по українськи, по нашому. У цю ніч завітали артисти, які виступатимуть цього року на конкурсі, та спеціальні гості з різних країн. Побажати перемоги та дати цільних порад приїхали колишні учасники конкурсу з нашої країни: Руслана та Анні Лорак. Перша завела усіх у цю ніч своєю дикою енергією. Разом з балетом "Життя" співачка продемонструвала свою нову концертну програму Wild Energy, що дуже сподобалася гостям вечірки. Так як Руслана є справжнім патріотом нашої країни, вона спілкувалася навмисно українською мовою, та сипала компліментами в сторону Лободи. Руслана з пустими руками на вечірку прийти не могла, тому окрім побажань та настанов для новоспеченої конкурсантки вона  покликала на сцену чудовий дует з Азербайджану. Друзі Лежичко Айсель та Араш досить жваво пристосувалися до нашої мови та намагалися щось розповісти на українській. У Айсель усе виходило чудово, а от Араш трошки губився та переходив на английську. Як виявилося Айсель має українські корні, тому вона розмовляє на українській вільно. Сюрпризом стало те, що Руслана разом з дуетом заспівала їх пісню "Always". Після виступу Азербайджанського дуету на сцені з'явилася Анні Лорак, вона не на жарт змогла запалити публіку настільки, що навіть похмурі охоронці під пісню "Shady Lady" не могли стриматися на своїх місцях та підтанцовували. Також підтримати Лободу на сцені вирішили представники Білорусі, Кіпру, Латвії, Мальти та Норвегії. Справжнім подарунком стало відеозвернення Вєрки Сердючки до учасників міжнародного конкурсу. Як завжди Королева Євробачення шуткувала та давала поради молодим учасникам. Несподіванкою став візит Патрісії Каас, яка дуже хотіла познайомитися з антикризовою дівчиною та підтримала її соціальну ініціативу проти насильства у сім‘ї, заявивши що їй знайома ця проблема. "Євробачення" - хороший шанс заявити про цю проблему. Чому чоловіки вважають, що можуть правити світом, коли самі породжують війну, піднімаючи руку на жінок? Тепер ми готові дати їм відсіч! Такі сленги лунали від українки та француженки. Поласували київськими цукерками і тортами нашого виробництва прийшли також Філіп Кіркоров, Діана Гурцкая, гурт "Инь Ян", Фабрика, відомий музичний журналіст Артур Гаспарян, який першим "розчув" у пісні Сердючки слова "Раша, гудбай!" та багато інших. Вечірка пройшла на одному диханні, гості ще довго обговорювали свято, веселилися та продовжували танцювати до самого ранку.

Наступного дня після вечірки України всі гості топталися на червоній доріжці в своїх сукнях та смокінгах. Так! Розпочинається відкриття Євробачення у Москві. Гостей було настільки багато, що просто яблуку ніде було впасти. Спеціально до Російської столиці прилетіли найяскравіші учасники конкурсу та переможці усіх років: найперша переможниця найпершого "Євробачення-1956" Ліс Ассі, Дана International, група "Чингисхан", співачка Королла, Руслана, Діма Білан, Тату, Алсу, Філіп Кіркоров та багато інших. Вести відкриття Євробачення випала Андрію Малахову та красуні Алсу. Після вітальних слів мера столиці Юрія Лужкова, виконавчий директор "Євробачення" Сванте Стокселіусу взяв на себе відкриття конкурсу. Величезний концерт просто тамував подих, поки іноземці з насолодою спостерігали за виступом Руслани та інших артистів, слов'янські журналісти з радістю частувалися російською кухнею, поглинаючі млинці, тістечка та червону ікру, яку можна було наминати ложками та ще й з собою забрати. Вино, шампанське та інші алкогольні напої лилися рікою, як в добрих російських казках. Саме в цих кулуарах й створювалися нові, дружні союзи між країнами.

Перший півфінал  Eurovision Song Contest

З самого ранку на головній сцені Європи в Олімпійському кипіла робота, репетиції були дуже важливими, бо кожній країні виділяли приблизно 40 хвилин, а за цей час треба все повторити, відшліфувати недоліки та ще й слова згадати. Важко було адже 12 травня на сцену вийшло 18 країн. Кожен виступ не схожий на попередній. Це своєрідний театр де за 30 секунд між виступами треба витягнути на сцену величезні декорації для наступної країни. Репетиції пройшли просто чудово, жодного недоліку не було помітно, але були технічні моменти, коли в конкурсантів падав мікрофон, не встигали вивозити декорації, деякі учасниці наступали на свої дорогі сукні та ледве не падали на сцену штабелями. Відкрився перший півфінал справжньою казкою, причому її не тільки розповідають, але і показують: на сцену із стелі спускається легендарна жарптиця, що є символікою конкурсу у Москві. Як тільки істота спустилася на сцену, з неї вийшли двоє ангелів близнюки Толмачеви, переможці міжнародного конкурсу дитячої пісні "Євробачення-2006". Після вступного номера ведучі, Наталія Водянова і Андрій Малахов, відкрили довгоочікуваний концерт. Чудове дійство подарувало 18 країн але нажаль до фіналу дійшли тільки 10: Туреччина, Швеція, Ізраїль, Португалія, Мальта, Фінляндія, Боснія і Герцеговина, Румунія, Вірменія, Ісландія. На жаль Білорусія і в цьому році не потрапила до фіналу, але Петро Ефімов який представляв країну сподобався усім. Чому так сталося, що конкурсант з Білорусії знову на лавці запасних - не відомо!

Другий  півфінал  Eurovision Song Contest

Багато хто назвав другий півфінал зоряним. Тут зібралися найцікавіші учасники конкурсу які приймають участь у конкурсі не вперше та відомі вже зірки Сакіс Рувас (Греція), Араш (Азербайджан), Інтарс Буцуліс (Латвія), гурт The Toppers (Нидерланди). До другого півфіналу потрапила й Світлана Лобода яка одразу вибилась у лідери. Переживання вирувало на репетиціях, бо саме у цей день на сцену виїжджали найбільші конструкції для учасників. 19 учасників другого півфіналу випробовували сцену, експерементуючи та міняючи хід виступу на ходу. Звичайно, кожен намагався зробити зі свого виступу незабутнє видовище, щоб здивувати мільйони телеглядачів по всьому світу. Світлана Лобода, учасниця конкурсу "Євробачення-2009" (Україна):

"Номер дуже екстремальний! Маса нюансів, які потрібно встигнути зробити і контролювати під час виступу!"Сакис Рувас, учасник конкурсу "Євробачення-2009" (Греція): "Особисто я в захваті від всього, що відбувається! У мене тільки що були три хвилини абсолютного щастя!" Такими емоціями поділилися майже усі конкурсанти до виступу. А вже у вечері відбулася жорстока боротьба. Початок дійства розпочалося з театральної постановки з ведмедями, кумедні танці під російський колорит плавно перейшов до самого конкурсу. Всього в другому півфіналі на сцену "Олімпійського" піднялися 19 учасників. Проте право боротися за головний приз конкурсу – кришталевий мікрофон – отримали тільки 10 країн-учасниць цього півфіналу. Різні стилі, різні жанри, настрої, декорації, сукні та багато іншого відрізняло усіх конкурсантів, але об'єднувало биття серця, що все прискорювалося з кожною хвилиною. До десятки потрапили кращі з кращіх. Ними стали представники Азербайджану, Хорватії, України, Литви, Албанії, Молдавії, Данії, Естонії, Норвегії і Греції.

Фінал найпопулярнішого музичного конкурсу  Eurovision Song Contest

38 країн, представники яких виступили в двох півфіналах 54-го пісенного конкурсу "Євробачення": Азербайджан, Албанія, Андорра, Вірменія, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Греція, Грузія, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Кіпр, Латвія, Литва, Македонія, Мальта, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Україна, Фінляндія, Хорватія, Чорногорія, Чеська Республіка, Швейцарія, Швеція, Естонія боролися до останнього та гідно представили свої країни, але, нажаль, половина зірок покинула марафон. Вже 14 травня стала відома уся складова зірок фінального конкурсу, до двадцятки відомих приєдналися ще п'ять країн: Росія, Англія, Франція, Німеччина та Іспанія, вони потрапляють до фіналу автоматом, Росія - як країна, що приймає конкурс, а всі інші як ті, що започаткували конкурс 54 роки тому.  Трьох годинне шоу чекало усіх хто був в залі, телеглядачів та всю Європу. Сонце Євробачення піднялося над обрієм і 25 номерів з 25 кращих музичних країн чекало усіх. Після того, як телевізійний сигнал Першого каналу через передавальні станції і супутники почали отримувати по всьому континенту і навіть за його межами, жителі Європи змогли відчути себе частиною єдиного свята, частиною однієї сім'ї не дивлячись на кілометри і простори, що нас розділяють. На сцені з'явилися головні ведучі вечора Алсу та Іван Ургант, відкриття розпочалося з виступу винуватця свята Діми Білана, пролетівши над залом, пробивши декілька стенів, у супроводі ангела, який ніс його над головами 20 000 глядачів, а також акробатів із знаменитого Канадського цирку du Soleil в залі "Олімпійського" розпочалася справжня нірвана.

Усі забули за будь які проблеми, нестабільність в економіці, хвороби, війни, політичні погляди, інформаційні розбірки тощо. Цей стан продовжувався до самого останнього виступу конкурсантів. Перед виступом Патрісія Каас, що виходила під щасливою цифрою 3 трохи нервувалася, але впевнено говорила, що вона переможе і наступне Євробачення пройде у Парижі. Її улюблена мальтійська болонка Текілла, яка прилетіла з Патрісією чекала свою хазяйку в готельному номері. Айсель з Арашем підспівували усім учасникам, як виявилося вони вчили пісню кожного, щоб по ближче познайомитися з конкурсантами. Олександр Рибак з Норвегії все не покидав українську делегацію та Світлану Лободу. Хлопець признався, що саме в Лободи найкраща пісня на цьому конкурсі, а сама виконавиця справжній професіонал. У "Грін румі" вирувала дружня атмосфера усі конкурсанти настільки здружилися, що навіть не було помітно суперництва. Араш підтримував Сакіса Руваса, він Лободу, вона Рибака и.т.д. Це дуже нагадувало російську казку "Репка". Представниці з Ізраїля Нона і Міра, що є найкращими подругами долучили до свого дуету сестер з Арменії. Джед Івен, що представляла Британію не покидала відомого композитора Ендрю Ллойд Уэббера, що написав їй конкурсну пісню. Трьох годинний концерт пройшов просто чудово, кожен номер був незабутнім, новим, цікавим. У залі зібралися усі Європейські країни які патріотично вдягалися в символіку своєї країни.  Вперше в Росії конкурс проводився по нових правилах. Переможця вибирали не тільки телеглядачі. Результати телеголосования склали тільки 50% оцінок учасника. 42 національних жюрі також зробили свій вибір. Під час підрахунку голосів команда з Аргентини показала відоме в світі шоу FUERZA BRUTA. Над головами глядачів та учасників в басейні з водою плавали люди.  Ще задовго до фіналу ставили на 4 країни: Норвегію, Азербайджан, Україну та Грецію. Величезним сюрпризом  стало підбиття підсумків, коли українська учасниця Світлана Лобода та грек Сакіс Рувас стрімко почали покидати трійку лідерів.  Багато Європейськиї країн, що пророкували Лободі 1 місце не дали й балу, тільки Польща та Азербайджан подарували нам  10 балів, Венгрія - 8, Білорусія -6, а найближчий нам сусід лише- 2, не знаю як ви, а мені здалося це дуже образливим. В чому проблема?! Журналісти освистували результати та кричали  "Лобода. Ukraine" та ще багато фраз в сторону комітету Євробачення. Кришталевий мікрофон забрав з собою співак з Норвегії слов'янського походження Олександр Рибак. Білорус за походженням, він набрав абсолютну кількість балів в історії "Євробачення" - 387. Більшість країн поставили його на перше місцев своєму голосуванні. Україна також обрала  Рибака. Друге місцезавоювала співачка з Ісландії Йоханна з 218 балами, третє - Айсель і Араш з Азербайджану з 207 балами.  Анастасія Приходько з піснею "Мамо" зайняла 11 місце та очолила 2 десятку фіналістів, за нею одразу пришвартувалася Світлана Лобода  посівши лише 12 місце.

Не дивлячись на незрозуміле голосування, Росія провела конкурс на найвищому рівні. Такої організації я особисто не зустрічав ще не на жодному заході. Не дивлячись на світову фінансову проблему Євробачення виглядало максимально солідно. Великі кошти надійшли від Першого Каналу, Російської влади та спонсорів. Такої сцени ще не було ні на жодному конкурсі. Навіть 50-річницю Eurovision Song Contest, що пройшло у Києві та вважалося найкращою підготовленою країною була обігнана Москвою. Ну що ж пакуємо валізи в Осло. До наступного Євробачення!

Фото: Андрій Погорілий

Обсуждение новости

Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
 • photo
  БЛИК 15 June в 12:44
  Суперский маериал!) Жалко что ты его не продал нам( Но все же....кульно!
  6
  Ответить Спам
 • photo
  Гость 12 June в 14:54
  Трішки із запізненням, але хочу привітати тебе з ЧУДОВИМ матеріалом. Робота справді колосальна проте ти повністю впорався. Великий Тобі RESPECT !!!!!!!!!!!
  6
  Ответить Спам
 • photo
  Вовчик, талантище ты мой! Какой замечательный материал! Я тобой горжусь! Все таки, в нашей жизни всегда наступает момент, когда мы сами себя должны убедить: сейчас, или никогда! Ну, ты понимаешь! Я думаю, у тебя такой момент уже случился, и ты сделал правильный выбор!
  6
  Ответить Спам
 • photo
  Серега*ЗЕБРА* 21 Мая в 19:42
  Такое ощущение,что был в Москве...ВОВА,оч классно написано,оч класные фотки...и Погорелый даже попал сюда)))))Он выступал от Украины...???))))Красава)
  6
  Ответить Спам
 • photo
  Олюська Левчун!!!!! 20 Мая в 22:48
  Вовочка, я всегда знала что ты добёшся того что хотел!!!!!!!!! Ты умничка!!!!!! Я в тебя верю ты отличный человечек, я тебя люблю как друга!!!!!! Статья МЕГО-СУПЕР!!!! Я будто сама была там пережывала как вы!!!!!! мне понравилось!!!! Пиши и твори дальше это твоё призвание!!!!!!!Знай я в этом уверена что Все твои друзья поддерживают тебя и в любой момент ты можеш положиться на нас!!!!!!! Фото тоже супер фотограф молодец!!!!!!!!
  6
  Ответить Спам
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить