28

Июля

2008

Хор "Анчісхаті" на Шешорах-2008 0 2384

Хор

Хор "Анчісхаті" на Шешорах-2008

Музика та пісні, як і сама манера співу, передаються в Грузії з покоління в покоління і гості цьогорічних Шешор могли насолодитися живими співочими традиціями Грузії слухаючи хор «Анчісхаті».

Чи були ви хоч раз заворожені співом не розуміючи а ні слова з почутого? А якщо співак не один, а цілий хор, в якому то один то інший соліст підхоплює свою партію багатоголосся?!

З давніх-давен у горах Грузії чоловіки співали застольних, побутових, обрядових пісень. Унікальні традиції грузинського багатоголосся виникли ще в дохристиянську епоху, з тих пір поліфонічний спів займає суттєве місце в соціальному житті Грузії, як під час свят так і у праці. Хоровий спів розквітнув у віддалених гірських монастирях. Розспіви та ритми що повторюються, створюють ні з чим не порівняну атмосферу, яка занурює слухача у особливий умиротворений настрій.Світські пісні славлять кожен аспект сільського життя — полювання, застілля, залицяння, весілля, заколисування дитини, похорони. Вони виконуються у незвичній, дуже виразній манері, що вимагає незвичайних вокальних технік. Типова грузинська пісня виконується чоловіками, а капела, на три голоси.Впродовж життя майже трьох поколінь церковна музика Грузії була під забороною, але, починаючи з 1987 року, почалось повернення великої спадщини грузинської поліфонії. З тих пір співці «Анчісхаті» не лише виконують відомі на весь світ застольні, весільні, ритуальні пісні, молитовні співи, але і беззмінно служать в своєму храмі, що дав назву самому хору.На чолі зі своїм керівником та знаним збирачем древніх співів, етно-музикознавцем Малхазом Еркванідзе, хор об’їздив пів світу та заробив собі справді унікальну славу. Усюди де звучить подібне до дивовижного органу неповторне багатоголосся, люди, затамувавши подих, слухають древню вокальну мудрість Грузії.

У перший день фестивалю Шешори-2008 колектив «Анчісхаті» виступав на сцені, відкриваючи таким чином загальну тему багатоголосся. У виконанні хору прозвучали молитовні розспіви давніх монастирів, карталіно-кахетинські наспіви, колискові, хороводні та застольні, пісні Гурії та Імеретії. Все це багатство слухачі почули в живій автентичній манері. На додачу учасники хору показали блискуче та віртуозне володіння старовинними народними інструментами.Не дивно що слухачі Шешор одразу стали прихильниками «Анчісхаті», а ті, хто закохався у милозвучні стародавні мелодії, зібрані в багатьох куточках Грузії, у їх виконанні, могли вже наступного дня заспівати самі, розучуючи багатоголосий спів на майстерні.

Власне, перед початком майстерні, нам вдалося взяти інтерв’ю у учасників хору "Анчісхаті":

MyRadio: “Как давно существует ваш коллектив?”
- В этом году нам исполняется 20 лет.

MyRadio: “У всех ли участников коллектива музыкальное образование?”
- Нет, образование у всех у нас разное. Бог дал петь — и мы поем.

MyRadio: “Можно ли послушать ваше пение в записи?”
- За время существования ансамбля мы выпустили несколько дисков, которые вы можете приобрести после наших концертов.

MyRadio: “ Во время концерта вы исполняли очень разнообразные песни, из разных районов Грузии…”
- Да, мы пели песни Сванетии, Кахетии, Имеретии...

MyRadio: “ Какую песню вы научите нас петь на мастер-классе?”
- Попробуем все вместе спеть имеретинскую песню, которая называется "Дорожная".

MyRadio: “Замечательно, что вы смогли приехать на Шешоры 2008!”
- Мы готовы приезжать к вам еще, если пригласите. Это всего лишь старт! Вообще на Шешорах мы впервые, не считая того, что мы приезжали в Киев в мае на "ГогольФест", после которого его организаторы и пригласили нас выступить здесь.

MyRadio: “В таком случае, какой из фестивалей вам нравится больше?”
- На Шешорах нам нравится, здесь совершенно особенная атмосфера!

Слухайте хор «Анчісхаті» на MyRadio.com.ua!

 

Автор: Тимченко Лариса

Фотограф: Кушка Максим

Обсуждение новости

Вы можете быть первым, кто это прокомментирует
Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить