05

Март

2009

Джазовий оркестр «Він Бенд» святкував свою річницю у рамках фестивалю «Барви музики» 3 4664

"Він Бенд" та диригент Сергій Отюгов

Лише минулої весни фактично було створено вінницький муніципальний джазовий оркестр «Він Бенд», але закохана у джаз публіка Вінниччини не уявляє як жила без них раніше.

І от на свій символічний перший день народження «Він Бенд» не лише запросив всіх бажаючих, а також дарував слухачам подарунки та сюрпризи.

Необхідно підкреслити, що молодий, але уже такий популярний «Він Бенд» складається з найкращих музик міста Вінниці (серед його артистів є лауреати та переможці різних джазових фестивалів) і планує ще довго тішити своєю музикою всіх цінителів витонченої мистецтва.

Загалом, увесь третій день відомого вінницького фестивалю «Барви музики» був покликаний уособлювати такий музичний напрямок як джаз, і з цим завданням справився міський естрадно-духовий оркестр «Він Бенд», представивши на розсуд слухачів свою нову програму, що повністю складалася з улюблених джазових стандартів, які на слуху в кожного.

Соло на трубі від Юрія Марченко

З перших нот, почавши підкорювати серця присутніх, «Він Бенд» заграв запальні ритми та мелодії, які створювали грайливий настрій. Публіка всотувала кожну ноту відомих мелодій, ніхто не лишився байдужим, адже майже все що виконувалось в цей вечір зі сцени – сплетіння звуків що знайомі кожному, класика джазу.

Сприяло налаштуванню публіки на ліричний лад виконання невимовно прекрасної та ніжної «Серенади сонячної долини» Глена Міллера. Прониклива мелодія у виконанні солістки оркестру Ольги Плакидюк струменить чарівливо, оркестр звучить надзвичайно добре - яскрава, багата нюансами, злагоджена його гра приводить у повний захват.

 

Мерелін Кеме-Кеме причарувала слухачів своєю невимушеною манерою співу

Головний керівник оркестру Юрій Марченко намагався усіх присутніх перенести через моря, океани та континенти у Америку середини двадцятого століття, і йому це повністю вдалося завдяки плавним гармоніям класичних джазових номерів. Казковим виконанням відомих джазових тем оркестр нагадував, що в повітрі уже носиться весна – хотілося підспівувати, вальсувати, адже кожна нота була насичена почуттями.

Барабани завдавали ритм, клавішні вигравали такі знайомі мелодії, а духова секція раз по раз підхоплювалася з місць для соло. І вже відчуття таке, що це не повний зал навколо, а затишний парк, де джазові імпровізації покликані створювати настрій поважної публіки: то ліричний, то бадьорий та танцювальний. Терпкі гармонії та неповторний джазовий дух приніс чимало приємних хвилин усім присутнім на концерті.

 

Ольга Плакидюк – постійна солістка «Він Бенду»

Але був у «Він Бенду» і свій «рояль у кущах». Сюрпризом для публіки стало виконання декількох надзвичайно відомих хітів новою солісткою, камерункою Мерелін Кеме-Кеме. Вийшовши на сцену у довгому білому платті, вона підкорила слухачів виконавши своїм оксамитовим тембром відому пісню з репертуару Глорії Гейнор, життєстверджуючу «I will survive».

«Сір Дюк» - темпераментний трибьют музиці взагалі і Дюку Еллінгтону зокрема - авторства улюбленого композитора нового американського президента Барака Обами Стіві Вандера, також звучав у цей вечір. Оркестр працював технічно і чітко, реагуючи на найменший рух диригентської палички Сергія Отюгова.

Частина духової секції «Він Бенду»

Загалом, майстри «Він Бенду» на відмінно виконали у цей вечір низку номерів, що входять до золотої колекції світової музики. Під ці мотиви уже кілька поколінь закохувались та висловлювали свої почуття, сумували та надихались. Дяка спонсорам та меценатам за те, що тепер Вінницю з повним правом можна називати одним з центрів джазової культури в Україні.Завдяки зусиллям упорядників та спонсорів форуму «Барви музики. Авангард. Класика. Джаз» загалом, та Ірині Френкель зокрема, пересічний вінницький слухач має змогу насолоджуватись класикою джазу у виконанні муніципального естрадно-духового оркестру «Він Бенд».

Отже, оплесками джазовій майстерності Вінничан закінчувався третій день восьмого музичного форуму «Барви Музики». Про останній день фестивалю та бенефіс маестро М. Скорика читайте на форматі «Класична музика».

Автор: Тимченко Лариса

Фотограф: Кушка Максим

Обсуждение новости

Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить