12

Март

2008

Чи має право Наталя Дзеньків виступати під творчим іменем Lama? 5 3710

Наталя Дзеньків

Наталя Дзеньків

Lama та її творчий загін разом зі своїми адвокатами днями були у суді.

Справа стосувалася питання, чи має право співачка (справжнє ім’я якої Наталя Дзеньків) виступати під творчим іменем Lama. Поштовхом для подання у суд слугувало те, що останнім часом у різних виданнях, насамперед в Мережі, збільшилася кількість різких, навіть образливих висловлювань на адресу виконавиці з боку кіл, наближених до однойменного проекту з Російської Федерації. 

На сторінці російського проекту www.lamamusic.ru, дослівно написано таке: «Увага! Вас обманюють! В країнах СНҐ та Європі почастішали випадки виступів під ім’ям Російської Зірки Lama (Лама), Що Сходить, «КЛОНОВАНИХ ПСЕВДОспівачок- Lama (Лама)» з порушеннями авторських та патентних прав; появи пісень, які не мають жодного стосунку до СПРАВЖНЬОЇ співачки LAMA(Лама) під її іменем, а також тих, котрі використовують її музичний матеріал і співочу торгову марку! Особи, що видають себе за співачку LAMA(Лама); організатори незаконних виступів клонів- LAMA(Лама) і сайти під «буцім- LAMA(Лама)» із зображеннями облич, які не мають жодного стосунку до СПРАВЖНЬОЇ LAMA(Лама), що порушують моральні, етичні та юридичні кордони на теренах СНҐ і Західної Європи, а також у Мережі – нестимуть Кримінальну Відповідальність...»

Разом з цією писаниною почалися телефонні дзвінки безпосередньо впроваднику вітчизняної Lama, відомому звукорежисерові Віталію Телезіну. Закиди здійснювалися в нахабній, зухвалій манері, що і переповнило чашу терпіння. Тож було вирішено поставити в цьому питанні крапку і подати до суду на московський бік. Перше судове засідання наша Lama виграла і тепер в Україні під цим іменем може виступати тільки Наталя Дзеньків та її команда. Втім, святкувати перемогу співунка не поспішає, позаяк готується до подачі оскарження теперішнього вироку з боку московської виконавиці.

Представник вітчизняної Лами, Андрій Подолян, відверто зізнається, що свого часу при вигадуванні творчого імені якось не було передбачено усіх таких можливих випадків збігу імені. Водночас він зазначив: «З Європою стан справ у нас спокійніший. Там існує багато різних «лам», але у кожній країні це ім’я чи торгова марка зазвичай зареєстрована лише на певний вид діяльності, який може бути далеким від музичних справ». 

Ми стежимо за розвитком подій, а всіх музикантів-початківців закликаємо взяти цей показовий випадок собі до уваги: у виборі творчого псевдо треба бути пильнішими, і щоби не потрапляти до подібних халеп – побільше звертатися до слів, яких нема в інших мовах світу.

Обсуждение новости

Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
 • photo
  ГАД 31 March в 15:43
  русская LAMA сильно уступает галичанской - это факт. галичанская LAMA - первосортный нацпродукт - это тоже факт. в ней есть душа, энергия особая, драйв... одна, пока, песня дешевая - не мама (штоле...) окраина такого чуда даже не заслуживает. произношение английское у неё в 100 раз лучше, чем у турецкой дешевки Куёк, так что вполне может лепить англоязычный альбои и покорять мир, пока "картинка" свежая. одно задело: нахера подчёркивать своё нежелание петь на русском? - разве кто-то настаивал? это что, попытка местечковый комплекс скрыть? пой, золотко, на своём, не тушуйся... ну, и на анлийском, конечно.
  -1
  Ответить Спам
 • photo
  Я 15 July в 23:27
  Фтопку
  6
  Ответить Спам
 • photo
  Гость 12 March в 18:42
  В Украине такая певица есть. Не в России.
  7
  Ответить Спам
 • photo
  Макс 21 June в 00:23
  Огидно написана стаття, від якої так і тхне смородом ющенківського казеного патріотизму і націоналістичної зухвалості. При всій повазі до Лами таких журналістів трба брудной шматою гнати.
  4
  Ответить Спам
 • photo
  Валь 06 November в 19:50
  Голос как раз очень даже при чем! Если у вас - безголосые и бесталанные блондинки, то не нало от зависти поливать грязью более талантливых и неординарных соседей! Жаба давит, что мы лучше? Вот досада! :р
  9
  Ответить Спам
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить