15

Сент

2009

Червона Рута 2009: головні питання 0 1503

Тільки Українське!

Тільки Українське!

Від 16 до 20 вересня включно у буковинських Чернівцях лунатиме ювілейна Червона Рута 2009, приурочена ХХ-літтю фестивалю.

Вже неодноразово згадувалося про те, кого виніс свого часу на широкі люди цей фест – їхні пісні у всіх на слуху, а обличчя – на виду (докладніше дивись на іменці  забави www.chervonaruta.info). Набагато цікавіше простежити, хто і як вистрибне цього року.

Довкола ювілейного дійства розгорнеться ціла низка мистецьких заходів, проте основним на Червоній Руті все ж залишається змаг молодих піснярів. Цього року забава не відступила від свого двадцятирічного звичáю, тож юні виконавці виборюватимуть першість у звичних галузях

– поп-музики
– сучасної танцювальної, акустичної та іншої музики
– ну і звісно, що в рок-деренчанні.

Схема просіювання гуртів, знову ж таки, вивірена літами: протягом минулого року відбулося 25 обласних відбіркових турів по всій Україні, переможці яких і поїдуть показувати свої вміння у Чернівцях. За чотири змагальних дні через підмостки забави перейде близько 130 (!!) молодих ватаг, які не на пустопорожніх балачках, а на ділі втілюють собою гасло «Схід і Захід – разом!». Треба додати: Південь і Північ – теж, позаяк на дійстві будуть представлені співочі боївки від Луганська до Ужгорода, від Чернігова до Євпаторії та Керчі.

А ось головною відмінністю, скажімо, від Червоної Рути взірця 1997 року, є те, що змагатимуться поміж собою не лише жовтодзьобі, нікому не відомі рої, але й піснярі, котрі вже мають чимале визнання, попоїздили по вітчизняних і навіть іноземних фестивалях – словом, не одну ґулю собі на співочих підмостках натовкли та не одну тисячу кілометрів підводою наїздили. До останніх, наприклад, належать Оратанія, МайжеКолір, Гапочка, і відверто кажучи, навіть трохи дивно, для чого на червоно-рутівський змаг подалися, скажімо, ДахаБраха, КораЛЛі, ПоліКарп і ТаРУТА – назвати їх молодими гудцями вже якось трохи язик не повертається.

Втім, це їхнє повне право. Воно навіть і на краще вийде, позаяк «биті вовки» зможуть відчути серед юні, чи вони бува не почали пліснявою вкриватися, ну а для молодих теж буде добрий збурник: позмагатися (ну а чи просто пограти) на одних підмостках з іменитішими побратимами по ремеслу не кожен день нагода випадає.

В будь-якому разі, цьогорічна ювілейна забава у Чернівцях залишає відкритими головні питання:

– Чи послугує для піснярів-переможців Червона Рута 2009 року таким самим потужним стартовим майданчиком, яким вона стала десять років тому і більше для нинішніх «світил»?

– Чи породить фест цілковито новий творчий струмінь затятих, питомо українських виконавців, яким під силу буде вигрібати у нашій перекособоченій, а радше навіть збоченій галузі видовищ?

– Чи згадуватимемо ми через два десятка літ про ЧР’09 так само, як робимо це про дійства 1989-го, -91, -95, і -97 років?

З вичерпним розкладом змагів молодих піснярів на Червоній Руті’09 – із зазначенням днів, номінацій, години початку, – а також з повним переліком цьогорічних змагунів можна ознайомитися на іменці фестивалю www.chervonaruta.info. Усі конкурсні виступи лунатимуть у міському Літньому Театрі.

Обсуждение новости

Вы можете быть первым, кто это прокомментирует
Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить