02

Мая

2009

10 годин Української Рок-Вдачі 0 1561

Мертвий Півень

Мертвий Півень

На літо готується до виходу повне зібрання у mp3 усіх радіопередач Рок Української Вдачі.

Нагадаємо, що це була низка з 24 випусків таких собі замальовок, автором яких є чи не перший фаховий вітчизняний співознавець і новинар – Сашко Євтушенко, який займається цією справою від 1985 року, а у 1990-х був головним упорядником перших українських музичних видань: ґазети Аудіо Толока та часопису Галас. І це не враховуючи купи інших втілень та збірок, де був задіяний чи які уклав Євтушенко.

Понад п'ять років тому серіал Рок Української Вдачі у повному викладі пролунав на київському радіо Золоті Ворота. Тоді програми звучали повністю, але це було вперше і востаннє. Згодом окремі випуски виходили на студентській хвилі Києво-Могилянської академії Молоде Радіо, а також на столичній хвилі Київ ФМ. Але, як каже сам автор, це було вже не те.

Усі програми умовно можна поділити на два види. Перший – це розповідь про шлях становлення і розвитку стовпів українського року: ВВ, Братів Гадюкіних, Кому Вниз, Плачу Єремії, Мертвого Півня, Сестрички Віки та багатьох інших. Другий – є відбитком тогочасного стану справ вітчизняних рок-співів – тут йдеться про крайові особливості українських рок-течій 1990-х―початку 2000-х років у різних містах, наприклад Харкові, Одесі, Львові, а також про молодші співочі віяння.

Запис радіо-замальовок  здійснювався у звукотвірні Сергія Лузгіна, відомий у незалежницьких колах як чільник гурту Інферно на прізвисько Фріц. Зрозуміло, що всі розповіді та роздуми автора перев'язані наочними прикладами, тобто піснями відповідних груп. «Особисто мене тішить те, що прослухавши ті передачі на свіже вухо, можу з впевненістю заявити, що Рок Української Вдачі звучить цілком сучасно і не зашкорубло, – запевняє Сашко. – Відтак і показати цей диск буде людям не соромно».

Загалом тривалість мп3-літопису Року Української Вдачі – близько 10 годин, так що сміливо можна буде брати це кружальце в дорогу у місця, куди не досягає жодна ефемка. А ось представити видання слухачам автор збирається на одній з рок-забав цього літа: швидше за все, що це станеться на Славське Рок 1-2 серпня.

Обсуждение новости

Вы можете быть первым, кто это прокомментирует
Для оповещения о новых комментариях Вам необходимо войти или зарегистрироваться.
Мы в соцсетях
Добавить песню Установить радио на сайт
Хит-парад - Все радиостанции
Новинки - Все радиостанции
Выбор плейлистов для песни
Сохранить
Отменить